Aidėjimas per metus

03/19/2022
pagal Admin Admin

Sukurkite grupę internete, reklamuokite savo muziką, pirkite pasirinktinius ritmus, garso dalis ir pasidalykite su mumis savo ritmu arba takeliu kaip nemokamai. Bendradarbiaudami kurkite ritmus internete su geriausiais kilpų kūrėjais iš viso pasaulio muzikantų ir ritmų kūrėjų forume . Sekite Muzikos naujienas ir mokykitės iš „FL Studio“ vaizdo įrašų vadovėlių ir tinklaraščio straipsnių. Nemokami DAW muzikos programinės įrangos atsisiuntimai, VST ir instrumentų paketai, skirti „FL Studio“, „Pro Tools“, „Logic“, „Ableton“ ir kaip naudotis populiariausia nemokama DAW programine įranga, „Fruity Loop“ papildiniais, MIDI ir kt.

Loopazon Reverb

Reverb pamoka kilpoms ir pavyzdžiams | Muzikos pamoka

Reverbas yra tariamas garso išlikimas, girdimas, kai garsas atsispindi nuo kietų paviršių į klausytojo ausis. Mus nuolat supa aidas ar aidas, o mūsų ausys tam labai jautrios. Nors kasdieniame gyvenime retai pastebime atgarsius kambaryje, jo trūkumas gali būti stulbinantis ir net erzinantis. Bėgant metams aidėjimas tapo stabiliu muzikos kūrimo būdu ir yra naudojamas įvairiais būdais: nuo garso šaltinio erdvės pojūčio suteikimo iki unikalių, kūrybingų efektų ir siurrealistinės aplinkos. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis papildinius, kurie imituoja įvairius aidėjimo blokus, aidėjimo erdves ir kūrybingus aidėjimo efektus, kurie šiandien yra tvirtai įsitvirtinę muzikos kūrimo pasaulyje.

Kameriniai aidėjimai

Pirmieji įrašyti atgarsiai XX a. 20-ajame dešimtmetyje buvo šalutinis produktas, kai mikrofonai buvo pastatyti tam tikru atstumu nuo garso šaltinių. Mikrofonai automatiškai užfiksuotų „patalpos garsą“ ir buvo įrašyti kartu su pagrindiniais garso šaltiniais. Tai supratę, pirmieji inžinerijos pionieriai pradėjo eksperimentuoti su įvairaus dydžio patalpomis, su skirtingomis medžiagomis išklotomis sienomis, įvairiose patalpų dalyse išdėstydami mikrofonus. Pirmoji „aidėjimo kamera“ iš tikrųjų buvo studijos vonios kambarys, kuriame Billas Putnamas vyresnysis 1947 m. įrengė garsiakalbį ir mikrofoną, skirtą specialiai užfiksuoti atspindžius nuo vonios sienų. Be to, kad aidėjimas skamba unikaliai ir šviežiai, dabar pagaliau galėjo , gali būti valdomas lygiu ir tonu nepriklausomai nuo sauso įrašymo. Nuo tada iki XX amžiaus šeštojo dešimtmečio vidurio ir pabaigos reverb arba aido kameros tapo neatsiejama įrašų studijos architektūros dalimi.

Keletas puikių kameros reverb papildinių pavyzdžių yra Abbey Road Chambers (Waves), ValhallaRoom (ValhallaDSP), Capitol Chambers (Universal Audio) ir MconvolutionEZ (Melda Productions).

1. MConvolution EZ (kaina – nemokama)

2. ValhallaRoom (kaina – 50 USD)


3. Abbey Road Chambers (kaina – 199 USD)

)


4. „Capitol Chambers“ (kaina – 349 USD)


Plokštės aidėjimas

1957 m. įvyko didžiulis reverb technologijos proveržis, kai Vokietijos įmonė Elektromesstecknik (dažniau žinoma kaip EMT) išrado pirmąjį plokštelinį reverbinį įrenginį – EMT140. Jis turi tokį atpažįstamą, klasikinį ir mėgstamą skambesį, kad žmonės jį naudoja iki šiol. Įrenginiai yra itin geidžiami ir brangūs, o daugybė papildinių gamintojų sukūrė šio legendinio aidėjimo įrenginio emuliacijas. Įrenginį sudaro didelis plonas metalo lakštas, kurio viename gale yra keitikliai, o kitame – imtuvai. Keitikliai garso signalą paverstų mechanine energija, todėl plokštelė pradės vibruoti. Tada pikapai užfiksuotų tą garsą ir būtų įrašyti į juostą (arba DAW, šiais laikais). Taip pat yra amortizacinės plokštės, kad būtų galima valdyti aidėjimo laiką. Visa tai sutalpinta į didelį, medinį indą. Plokštelės reverbs skamba tankiai, sodriai, šiltai ir sugeba išlaikyti labai natūralų charakterį. Šiais laikais jie yra pagrindiniai vokalo ir būgnai, tačiau gali būti naudojami bet kokiam šaltiniui. Akustinės gitaros gali skambėti išskirtinai gyvai su plokšteliniais reverbais tinkamame kontekste.

Keletas vertų dėmesio plokštelių reverb papildinių yra „Rev Plate-140“ („Arturia“), „Perfect Plate“ / „Perfect Plate XL“ („Denise Audio“), „OrilRiver“ (Denisas Tihanovas) ir „Lustrous Plates“ („LiquidSonics“).

1. Rev Plate-140 (kaina – 99 USD)


2. Blizgančios plokštės (kaina – 199 USD)

47719205303" style="width: 508px; aukštis: 474px;" width="508" height="474">

Pavasario aidėjimas

Plokštelės reverbs, nors ir skambėjo fenomenaliai, nebuvo nešiojami ir juos sunku prižiūrėti. Spyruoklinis aidėjimas buvo tiriamas XX a. 4 dešimtmetyje, tačiau 1960 m. jį patobulino ir išpopuliarino „Accusonics Type 4“ spyruoklinė reverb dėžutė. Spyruoklinės reverbos taip pat yra pagrįstos keitikliu ir pikapu, tačiau vietoj didelių metalo lakštų garsas perduodamas per daugybę įtemptų metalinių spyruoklių. Spyruoklinio aidėjimo garsas toli gražu nėra tikroviškas, bet vis dėlto itin muzikalus, o jų tonas nesiskiria nuo sauso garso šaltinio tono. Ypač elektrinė gitara pasirodė puikiai tinkanti spyruokliniams aidėjimo blokams, o jų derinys tapo akimirksniu atpažįstamas. Gitaros su spyruokliniu aidėjimu lengvai šviečia per mišinius, neužgriozdindamos likusios mišinio dalies, be to, jos turi grūdėtą, tekstūruotą garsą, kuris tapo banglenčių roko sinonimu. Garsas taip gerai veikia su gitara, kad nuo 1962 m. Leo Fenderis į savo stiprintuvus pradėjo montuoti spyruoklinius rezervuarus ir netrukus net pradėjo gaminti specialias Fender spyruoklines reverbines talpyklas, skirtas naudoti su gitaros stiprintuvais, kuriuose jie nebuvo įrengti. Yra keletas nuostabių pavasario reverb emuliacijos papildinių, tiek nemokamų, tiek mokamų, o keli puikūs spyruoklinių reverb papildiniai yra VREV-666 (Fuse Audio Labs), SpringBox (PSP), Spring Reverb (Eventide). ), ir Springs (AudioThing).

1. Spyruoklės (kaina – 69 USD)


2. V-REV-666 (kaina – nemokama)


3. SpringBox (kaina – 99 USD)


4. Spring Reverb (kaina – 99 USD)


Skaitmeniniai atgarsiai

Panašiai kaip ir plokštelinį reverbinį įrenginį, 1972 m. EMT pristatė pirmąjį pasaulyje primityvų skaitmeninį delsos įrenginį. Tai buvo ant stovo montuojamas įrenginys, pavadintas 144. Nors jis atėjo į naują technologijų amžių, jo garsas buvo labai ribotas ir nerealus, todėl nebuvo labai lengva naudotis. Netrukus jie pradėjo bendradarbiauti su amerikiečių kompanija „Dynatron“ ir 1976 m. pristatė pirmąjį pasaulyje populiarų komercinį skaitmeninį reverbatorių – EMT 250 elektroninį reverberatorių. Netrukus po to, 1978 m., pasirodė „Lexicon“, kurio modelis 224 skaitmeninis reverbinis įrenginys, kainuojantis maždaug perpus mažiau nei EMT 250, tapo populiariu įrenginiu keliose studijose ir iki šiol išlieka itin geidžiamu ir mylimu įrenginiu. kaip EMT 250. Abu šie įrenginiai, kartu su Bricasti Model 7 (sukurtas buvusių Lexicon inžinierių komandos ir pavadintas šventuoju aidėjimo vienetų graliu), yra algoritminiai aidėjimai . „Sony“, kuri tyrinėjo reverbą ir norėjo ją pažvelgti kitaip, 1999 m. išleido žaidimų keitiklį – pirmąjį pasaulyje realaus laiko konvoliucijos reverbinį procesorių – DRE S777. Konvoliucijos vienetai naudojo realių erdvių, kurių toninės charakteristikos laikui bėgant, pavyzdžius. Šis pavyzdys vadinamas impulsiniu atsaku, o konvoliucijos reverbai iššifravo mėginius ir pritaikė tonines charakteristikas garso šaltiniams, todėl aidėjimo uodegose atsirado anksčiau negirdėtų detalių ir tikroviškumo. Papildiniai dominuoja šiuolaikinėje aidėjimo eroje, nes jie yra prieinami, nešiojami kaip mažiausias muzikos kūrimui naudojamas įrenginys, skamba taip pat gerai, kaip, jei ne geriau nei senesni reverb įrenginiai, ir gali būti naudojami daugelyje kūrybiškais būdais, garso dizaino ir automatizavimo galimybėmis. Keletas puikių skaitmeninių atgarsių papildinių yra LiquidSonics Seventh Heaven (konvoliucijos reverbas su IR iš Bricasti M7, Lexicon PCM Native paketas (modeliuojantis 224, 480L ir PCM96 įrenginius) Klevgrand Kleverb, Audioaase world Altirenb convolution papildinys), Valhalla Super Massive ir Freq Echo, Native Instruments Raum ir Fabfilter Pro-R, tarp daugybės kitų puikių papildinių produktų.

1. Septintasis dangus (kaina – 299 USD)

h: 609 pikseliai; aukštis: 433.017px;" width="609" height="433.01700000000005">

2. „Lexicon PCM Native“ (kaina – 825 USD)


3. Kleverb (kaina – 59,99 USD)

Komentarai

Įrašų nėra

Parašyti atsiliepimą

FAQ

No FAQ found